Конкурс на набережну у Чікаго 2015

Концепція проекту тісно пов’язана з ідеями урбаністки Джейн Джейкобс, які вона висловила у книзі «Смерть і життя великих американських міст». Ми взяли за основу її дослідження, аби віднайти рішення, що поєднує преамбули простору, часу та спілкування.
Ігноруючи поклик мегаполіса і відгородившись від міського шуму, ми зосередилися на відносинах між парком і набережною.
Ми порівняли корабельні щогли з панорамою сірих хмарочосів і орієнтували кіоск до реберної частини. Зрештою, створили об’єкт, який вступив у діалог водночас і з набережною, і з парком.
Час і комунікації. Ґрунтуючись на досвіді Джейн Джейкобс, ми пропонуємо дослідити місце на межі центрального парку, розташовану на перетині двох транзитних шляхів — пішохідного та велосипедного. Реагуючи на ситуацію, ми вирішили об’єднати ці зони. Наша пропозиція базується на ідеї взаємодії з середовищем, в якій пішохід бере активну участь. Місце, яке ми вибрали для проекту, обмежене територією парку.
Простір і час. Час став основною змінною у сучасному проектуванні. Сезонні зміни вплинули на формування простору кіоску і на його функцію. Простір кіоску мінливий, як і його околиці. Ідея використання кіоску по-різному у різні сезони скерувала нас до створення простору, який би адаптувався до потреб людини за тієї чи іншої пори року та доби.
Простір і зв’язок. Простір кіоску дає відвідувачам змогу вільно спілкуватись та проводити дозвілля, і у такий спосіб допомагає створювати нову соціальну мережу та мікроспільноти.
Основне завдання — створити об’єкт, який розчинявся б у середовищі та водночас приваблював би велику кількість відвідувачів. Запропоноване рішення — дзеркальний об’єм, який складається з трьох різних просторів: відкритого, закритого і буферного. Всі простори пов’язані візуальним каналом, який проходить через увесь кіоск і з’єднує обидві прогулянкові зони та парк.
Літньої днини кіоск створює для відвідувачів вдосталь затінених зон. Восени він може виконувати функцію дитячого майданчика — у простір інтегровані каруселі та полиці для буккросингу. Вбудований у кіоск зимовий камін створює комфортні умови для відпочинку в зимовий період. Крім того, для промоції спорту в місті, ми розробили велосипедну стоянку.
Ми зберегли пішохідний шлях, висунувши територію кіоску ближче до пляжу. У передній частині торгової зони розташований буферний простір, який відіграє роль площі перед кіоском. Ця зона обмежена рухомою рамою. Вона працює орієнтиром і закриває основну візуальну вісь набережної. Кубічний об’єм пристосований для торгівлі. Торгова зона тісно пов’язана з пішохідною.
Для візуальної осі обсяг кіоску умовно прозорий, і це дозволяє поєднати набережну з краєвидом. Місце для відвідувачів розташоване за кіоском і формується за допомогою повороту форми. Боковини утворюють павільйони типізованих відкритих просторів, розширюючи обсяг кіоску, який водночас створює межу і враження відкритого простору. У літню пору скобки виконують функцію сонцезахисних екранів, взимку — є ідеальним захистом від вітру. Крім того, їх можна використовувати для трансляції фільмів або перегляду інших інтерактивних шоу.

Команда

Олексій Вавушка

співавтор

Дмитро Носовський

співавтор

Влад Вєліцький

співавтор

Стрижевська Анастасія

куратор

Натисніть кнопку щоб завантажити проект

Попередній Наступний