(English) TELEPORT

Харків, 2018
Світлини: Сергій Солонський
Розпис: Александра Шу
Летерінг: Ольга Скоробогатова

Команда

Олена Ільницька

Авторка, керіництво проектом

Дмитро Носовський

проектна документація

Влад Ветлицький

проектна документація

Сергій Ільченко

проектна документація

Teleport – це бар площею 33 м2 , інтегрований у цокольну частину житлового будинку. Типова п’ятиповерхівка, що розташована у депресивному районі міста Харкова, Україна, виглядає уособленням буденного. Здається, що залишити це місце можливо тільки телепортувавшись. Втеча від депресивного буденного стає можливою у форматі простору алкогольних церемоній, – саме так найкраще означити наш об,єкт. Простір, що програмно відрізняється від оточення, і саме ці відмінності дозволяють сприймати його як вторгнення іншої реальності в буденне середовище.
Ззовні ця інтервенція починається зі входу ,чия прозорість та «нематеріальність» є важливою складовою дизайну, який став наслідком натхнення від фантастичних серіалів про космос, зокрема , «Star Gates » . Використання металевого профілю і квадрат-труби, сітчастого металу в екстер’єрі та інтер’єрі, прозорого акрилу при виготовленні світильників, на наш погляд, відповідає естетиці «кіношних» фантастичних просторів.
Існуючий простір бару став викликом для нашої команди. Підвальне приміщення, що складається з анфілади двох довгих та вузьких залів (в одному з них четверту частину обсягу займає санвузол), з невеликою висотою, без природного освітлення.
Нашою відповіддю на ці труднощі стало застосування різноманітних оптичних ілюзій. Використання двох контрастних тонів у фарбуванні внутрішнього обсягу привели до того, що підлога та стеля темно-графітового кольору візуально «провалюються», нівелюючи висоту приміщення. Світло-сірі стіни стають фоном не тільки для підвісних меблів та рефлексів від світильників, але і екраном, на якому розгортаються епізоди з життя бару.
Дзеркала на стінах візуально розбивають поверхні, виникають додаткові «віртуальні» простори. Це заплутує глядача, ведучи в іншу реальність. Яскраво-жовті плями двері в підсобну кімнату і об,єму санвузла стають сигнальними точками в цій заплутаності.
Візуальні натяки на оп-арт та посилання на творчість Віктора Ваззареллі з’являються в одному з залів. Яскрава оптична ілюзія на поверхнях санвузла змінює його статус. З побутового приміщення, настирливо випираючого в зал, він перетворюється в унікальний артоб’єкт (художник Ома Шу).
Візуальним знаком і символом бару можна вважати стельовий світильник, що імітує телепорт. Він «засмоктує» будь-якого, хто опиняється перед барною стійкою .
Підвісні столики з інтегрованими в них світильниками, консольні лавки і вішалки для одягу не тільки звільняють поверхню підлоги, дозволяючи більш вільні маневри відвідувачам. Їх концентрація, ритм в просторі, лінійність світла робить дизайн приміщення схожим на транспортний засіб.
Транспорт в іншу реальність.

Попередній проект Наступний проект

Приклади проектів